Park miniatur

W jednym miejscu zgromadziliśmy ponad 70 makiet w jednej skali 1:25. Zobaczymy  wierne kopie najbardziej charakterystycznych obiektów Kaszub, Polski, Świata.  Chcemy, aby park oprócz walorów estetycznych pełnił role edukacyjną.

Bazylika Grobu Pańskiego, Statua Wolności, Sfinks, Big Ben czy Krzywa Wieża w Pizie, twarze amerykańskich prezydentów wykute w skale, Chrystus z Rio, to tylko niektóre światowe obiekty które znajdują się w parku. 

Park może być też przewodnikiem po Kaszubach. Zobacz Kolegiatę w Kartuzach, kościół w Sianowie, Ołtarz Papieski w Sierakowicach, zamek w Bytowie, Żurawia Gdańskiego i wiele innych w pomniejszeniu. Później zobacz orginał.

Ustawiliśmy wszystkie latarnie Polskiego Wybrzeża - od Krynicy Morskiej po Świnoujście.

U nas poczujesz się jak Guliwer... a może jak kaszubski wielkolud Stolem który przed wiekami mieszkał na tej ziemi. Po obejrzeniu strefy z miniaturami zapraszamy do Gabinetu Śmiechu, Zamku Strachu, Bajkowej Krainy, Minizoo (wszystkie atrakcje w ramach biletu)

Nasi partnerzy

Projekty UE

DOROTA SKRZYPKOWSKA (Kaszubski Park Miniatur) zrealizowała projekt grantowy współfinansowany ze środków EFRR w ramach RPO WP na lata 2014-2020 „SPEKTRUM. Pomorski system usług doradczych”

nr umowy -UDG-SPE.04.2023/162, wartość dofinansowania 16 632 PLN