O parku

Masz chwilę wolnego czasu, jesteś ciekaw jak świat wygląda z góry nie koniecznie wsiadając do samolotu czy balonu? Zapraszamy do Nas - Kaszubskiego Parku Miniatur!!!

Przygotowaliśmy dla Państwa nie lada atrakcję. W jednym miejscu, w jednej skali 1:25, można zobaczyć wierne kopie najbardziej charakterystycznych obiektów Kaszub, Polski, Świata. Przygotowujemy modele najbardziej znanych obiektów - m.in.; kościołów, zamków, dworków i innych ciekawych budowli. Odtworzona została osada kaszubska, są latarnie morskie. Chcemy, aby park oprócz walorów estetycznych pełnił role edukacyjną. Marzy się nam mapa Kaszub gdzie oglądając obiekty w mikro skali będziemy mogli zaplanować sobie wycieczkę gdzie pojechać w czasie urlopu czy weekendu.

Kaszuby to motyw przewodni - jednak w parku przewidziano też na obiekty z Polski i ze Świata.

Statua Wolności, Sfinks,Big Ben czy Krzywa Wieża w Pizie, twarze amerykańskich prezydentów wykute w skale, Chrystus z Rio, to tylko niektóre obiekty które znajdują się w parku.

Prace nad modelami trwają. Planowo co miesiąc w Parku pojawia się nowy obiekt lub inna atrakcja.

U nas poczujesz się jak Guliwer... a może jak kaszubski wielkolud Stolem który przed wiekami mieszkał na tej ziemi.

Modele te są wykonane przy użyciu najnowszych dostępnych technologi, z materiałów odpornych na oddziaływanie warunków atmosferycznych. Wykonanie wymaga dużej cierpliwości i staranności . Na ich wykonanie trzeba przeznaczyć naprawdę sporo czasu.

Dodatkowe atrakcje (w ramach tego samego biletu)

Bajkowa Kraina - 60 postaci z Bajek i Baśni, MINI ZOO - żywe zwierzęta, Gabinet Śmiechu - Krzywe Zwierciadła, Zamek Strachu, dla najmłodszych - trampolina, zjeżdzalnia dmuchana (uruchamiana w zależności od pogody) plac zabaw.

Na terenie Parku działa punkt gastronomiczny gdzie można się posilić, miejsce na grilla, ognisko. Na miejscu można zakupić pamiątki i gadżety związane z Kaszubami oraz Parkiem.

Zapraszamy do odwiedzenia Kaszubskiego Parku Miniatur w Mirachowie niedaleko Kartuz Dorota i Grzegorz Skrzypkowscy

Nasi partnerzy

Projekty UE

DOROTA SKRZYPKOWSKA (Kaszubski Park Miniatur) zrealizowała projekt grantowy współfinansowany ze środków EFRR w ramach RPO WP na lata 2014-2020 „SPEKTRUM. Pomorski system usług doradczych”

nr umowy -UDG-SPE.04.2023/162, wartość dofinansowania 16 632 PLN