Seks w trójkącie – wady i zalety tego rozwiązania

Seks w trójkącie – czy jest dla wszystkich?

Seks w trójkącie dla wielu osób jest zachowaniem perwersyjnym, jednak seksuolodzy są zgodni – jeśli wszystkie strony biorące udział w spotkaniu wyrażają na to ochotę, taki rodzaj zbliżeń mieści się w granicach normy. Oczywiście ten rodzaj zbliżeń nie jest dedykowany dla każdego, a najtrudniejsze jest pierwsze spotkanie. Trójkąty występują w wielu wariantach zależnych od preferencji osób biorących udział w zbliżeniu.

Jakie trójkąty są najpopularniejsze?

Najpopularniejsza wersja trójkąta to 2:1 w stosunku płci. Kwestia tego, która płeć będzie w trójkącie dominowała, to już sprawa indywidualna, którą należy między sobą dogadać. Zdarzają się trójkąty z dwoma mężczyznami lub dwoma kobietami. Warto brać pod uwagę to, że każda ze stron biorąca udział w spotkaniu chce czerpać z niego przyjemność – jeśli mężczyzna chce spotkać się z dwiema kobietami to powinien móc je zaspokoić lub ustalić, która z pań chce brać udział w penetracji, a która np. w seksie oralnym. W wielu trójkątach zajmują się sobą również osoby tej samej płci – nawet, kiedy mężczyzna osiągnie orgazm to panie mogą dać sobie przyjemność. Nieco prostszy wydaje się seks z dwoma mężczyznami, którzy mogą się “wymienić” po osiągnięciu orgazmu. Rzadziej zdarzają się trójkąty, w których udział biorą osoby tej samej płci – mężczyźni lub kobiety. Oczywiście zależy to od orientacji seksualnej, jednak nie jest to wykluczone. Każdy trójkąt warto dogadać pod kątem logistycznym lub odwrotnie – iść na całość. Należy jednak pamiętać o tym, by nie zostawiać żadnej osoby bez zaspokojenia swoich potrzeb.

Zalety i wady seksu w trójkącie

Zawsze spotkanie w trójkącie jest szansą na pokonanie nudy w związku i zdobycie nowych doświadczeń łóżkowych. Jest to dobry pomysł dla par, które są biseksualne i nie chcą rezygnować ze swoich potrzeb, natomiast mogą je realizować za zgodą partnera. Wiele par twierdzi, że doświadczenie seksu grupowego pozwala na wzajemne zbliżenie się do siebie i ugruntowanie własnych uczuć. Nie oznacza to, że seks grupowy jest pozbawiony wad. Nie każda osoba jest w stanie przekonać się do takiego doświadczenia, szczególnie jeśli jest mocno zazdrosna o partnera/partnerkę. W chwili zobaczenia bliskiej osoby z kimś innym może nie być do końca tak, jak to sobie wyobrażali uczestnicy spotkania… Osoba, która nie do końca chce brać udział w takim spotkaniu może czuć się niepewnie, być zestresowana i w czasie seksu może nawet przeżyć traumę – dlatego należy mieć 100% pewności, że chce się brać udział w takim spotkaniu. Największe zagrożenie wynika z możliwości zakażenia chorobami wenerycznymi – podczas stosunku obowiązkowa jest prezerwatywa, którą należy każdorazowo zmieniać podczas kolejnych penetracji czy seksu oralnego. Nie do końca wiadomo bowiem, czy dodatkowa osoba w trójkącie jest w pełni zdrowa- wystarczy nawet niewielka infekcja, by wzajemnie się zarazić. Oprócz prezerwatywy warto stosować dodatkowe zabezpieczenie przed ciążą np. żel plemnikobójczy czy tabletki hormonalne.

Gdzie można znaleźć osobę chętną do trójkąta?

W trójkącie nie powinna znajdować się przypadkowa osoba, chociaż są nawet specjalne kluby, w których pary mogą poznać takie osoby i spontanicznie udać się z nimi do domu. Najwięcej osób poszukuje dodatkowej osoby do trójkąta lub ogłasza własną ofertę poprzez internet, a dokładniej poprzez strony randkowe czy zawierające oferty seks – spotkań. Internet zapewnia anonimowość, dlatego też osoby zainteresowane tego typu spotkaniami na pewno kogoś znajdą. Warto się wcześniej spotkać w neutralnym miejscu, ustalić jak ma wyglądać seks, na co każda ze stron pozwoli i czego oczekuje. Dzięki temu nie będzie żadnych niedomówień czy zdziwienia, a kolejne, już właściwe spotkanie przebiegnie w mniej stresującej atmosferze. Takie wstępne umówienie się daje również szansę na ewentualne wycofanie się z decyzji – w końcu nie zawsze akurat ta osoba spełni nasze oczekiwania, a dodatkowo para ma czas na rozmyślenie się, jeśli nie są pewni swojej decyzji.