Preparaty z sildenafilem bez recepty – jakie wybrać?

Preparaty zawierające sildenafil należą do najskuteczniejszych środków leczących zaburzenia erekcji. Do najsłynniejszych z nich należy Viagra, a także jej zamiennik – Kamagra. Niestety, preparaty te są dostępne wyłącznie na receptę, a wielu panów wstydzi się wizyty u specjalisty lub nawet bagatelizuje problem. Preparaty ze słabszą dawką sildenafilu można jednak kupić bez recepty i nie martwić się więcej o problemy łóżkowe. Oczywiście przy zachowaniu zasad prawidłowego stosowania tych leków.

Sildenafil – czy naprawdę jest skuteczny?

Sildenafil jako środek wspomagający naturalne procesy erekcji został odkryty przypadkowo. W latach 80-tych XX wieku zaczęto prowadzić badania nad sildenafilem jako nowym środkiem stosowanym w leczeniu choroby wieńcowej oraz nadciśnienia tętniczego. Substancja dawała jednak u mężczyzn „skutki uboczne” w postaci łatwiejszego osiągania i utrzymywania erekcji, a dalsze badania kliniczne udowodniły skuteczność sildenafilu w poprawie jakości erekcji. Sildenafil zyskał ogromn popularność stając się substancją czynną zawartą w Viagrze, która do chwili obecnej jest środkiem na potencję znanym i rozpoznawalnym na calym świecie. Silenafil należy do inhibitorów PDE 5, które powodują rozkurcz naczyń krwionośnych, ułatwiając napływ krwi do ciał jamistych członka. Dodatkowo substancja czynna przyczynia się do utrzymania wzwodu za sprawą zwiększenia produkcji tlenku azotu w komórkach śródnabłonka. Sildenafil jest skuteczny, jednak warunkiem jego działania jest zaistnienie bodźca wywołującego podniecenie – sam w sobie sildenafil nie wywołuje bowiem erekcji – jeśli mężczyzna nie będzie podniecony, to lek po prostu nie zadziała.

Środki z sildenafilem dostępne bez recepty

W dobrych aptekach można znaleźć preparaty zawierające sildenafil, które można kupić bez posiadania recepty lekarskiej. Kupując te środki w aptece można mieć pewność co do ich legalnego pochodzenia, składu czy skuteczności działania. Warto zapoznać się z kilkoma z nich:Maxigra GO – ten produkt leczniczy zawiera sildenafil w dawce 25 mg, a więc w niskiej ilości. Może być stosowany w leczeniu niewielkich zaburzeń erekcji, a poprzez zwiększenie dawkowania można zwiększyć skuteczność działania – oczywiście należy pamiętać o tym, by nie przekroczyć maksymalnej dawki zaleconej przez producenta.

MaxON – preparat jest dostępny w wersji active zawierającej 25 mg sildenaflu lub w wersji forte z dawką zwiększoną do 50 mg (jedną z największych w środkach dostępnych bez recepty). Zwiększoną dawkę zaleca się stosować wówczas, kiedy pacjent nie odczuł skutków sildenafilu po zażyciu dawki 25 mg.Inventum – jest kolejnym środkiem, który zawiera w swoim składzie 25 mg sildenafilu i można go kupić bez recepty. Maksymalna dobowa dawka leku to 50 miligramów, czyli zawartość całego opakowania.

Na co uważać kupując preparaty z sildenafilem?

Sildenafil jak każda substancja czynna zawarta w lekach, może powodować skutki uboczne. Nie powinno się przekraczać zalecanej dawki, a także przyjmować preparatów z sildenafilem częściej niż 2 razy w tygodniu (ewentualnie należy wówczas przyjmować minimalną dawkę). Produkty lecznicze z sildenafilem nie powinny być przyjmowane z posiłkami lub bezpośrednio po nich, ponieważ tłuszcze mogą utrudniać wchłanianie substancji czynnej. Leków na erekcję powinni unikać mężczyźni, którzy w ostatnich 3 miesiącach przeszli zawał lub udar, cierpią na choroby układu krążenia, niewydolność nerek czy wątroby. Preparaty z sildenafilem są popularne, dlatego na rynku nie brakuje podróbek znanej Viagry czy Kamagry – warto zachować ostrożność i nie kupować preparatów niewiadomego pochodzenia, które często można kupić w internecie w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Zdarza się, że takie leki mają nieprawidłowy skład, są nieskuteczne, a mogą być nawet szkodliwe. Oprócz podróbek, w sieci można kupić Viagrę pochodzącą zza granicy – tego typu „lek” można kupić np. w Egipcie na praktycznie każdym bazarze – aż strach pomyśleć, co może znajdować się w składzie.