Czy przez alkohol można stać się impotentem?

Jaki wpływ na męską sprawność seksualną wywiera alkohol? Podobne pytania zadaje sobie bardzo wielu mężczyzn. Zdarza się, że panowie spożywają napoje alkoholowe zawsze przed stosunkiem seksualnym. Uważają bowiem, że jest to zdecydowanie najlepszy afrodyzjak na świecie. Niestety, w rzeczywistości spożywanie alkoholu niesie za sobą bardzo negatywne skutki. Bardzo częste spożywanie alkoholu prędzej czy później prowadzi do tego, że mężczyzna stanie się impotentem. Wpływowi alkoholu na męską potencję poświęciliśmy poniższy artykuł. 

Seks i alkohol – czy to jest dobre połączenie?

Dla wielu osób seks i alkohol to najlepsze możliwe połączenie. Zwłaszcza, jeżeli dany mężczyzna nie ma odpowiedniego doświadczenia w stosunkach intymnych, przez co jest dość mocno zestresowany zbliżeniem, które wkrótce ma nastąpić. Alkohol powoduje, że stajemy się rozluźnieni, odprężeni oraz zapominamy o swoich codziennych troskach. Każdy z nas po spożyciu alkoholu jest także znacznie odważniejszy. Niestety, mężczyźni stosujący alkohol w sposób systematyczny i długotrwały zmagają się z zaburzeniami erekcji. Alkohol oddziałuje bardzo negatywnie także na kobiety. Warto wiedzieć, że alkohol u kobiet powoduje, że spada u nich znacząco libido, przez co całkowicie mogą one stracić zainteresowanie sferą seksu. Czy niska potencja dotyczy wyłącznie alkoholików? Niekoniecznie. Warto wiedzieć, że nawet te osoby, które co do zasady nie są od alkoholu uzależnione, po zastosowaniu wspomagacza w postaci trunku alkoholowego, mogą mieć problem z odbyciem satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Alkohol sprawia, że odbycie stosunku w rzeczywistości nie jest łatwiejsze, a wręcz przeciwnie – o wiele trudniejsze.

Odbieranie bodźców po alkoholu

Alkohol sprawia, że działanie ośrodkowego układu nerwowego zostaje znacząco zaburzone. Człowiek w znacznie mniejszym stopniu reaguje na docierające do niego bodźce z zewnątrz – także te seksualne. Gdy mężczyzna wypije kilka piw, osiągnięcie stanu erekcji może być prawdziwym wyzwaniem. Widok jego kobiety nie będzie już tak pociągający jak wcześniej. Dotyk także będzie słabo wyczuwalny lub stłumiony. Odczuwanie seksualnej przyjemności po spożyciu alkoholu jest trudne. 

Mężczyzna, który wypije nawet niewielką ilość alkoholu, może mieć naprawdę duży problem z podnieceniem się, a następnie z osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu przez wystarczająco długi czas. Kolejna kwestia polega na tym, że testosteron, męski hormon płciowy, który odpowiada za popęd płciowy, jest metabolizowany przez wątrobę. Jednocześnie należy pamiętać o tym, że funkcjonowanie tego narządu w wyniku spożywania nadmiernych ilości alkoholu także zostaje zaburzone. Alkohol powoduje zatem, że stężenie testosteronu we krwi ulega znacznemu zmniejszeniu. Wszystko to sprawia, że procesy związane z uzyskiwaniem erekcji nie przebiegają tak, jak należy. Do ciał jamistych prącia nie napływa tyle krwi, ile potrzeba, przez co mężczyzna nawet gdy uzyska wzwód, może mieć ogromny problem z jego utrzymaniem.

Jak piwo osłabia sprawność seksualną?

Każdy z nas lubi czasem wypić jedno piwo lub dwa. Należy jednak pamiętać o tym, że spożywanie piw w nadmiarze może spowodować znaczny spadek libido u mężczyzn. Dlaczego? Piwo produkuje się z szyszek chmielowych. Te z kolei zawierają w swoim składzie lupulinę. Jest to substancja, która powoduje, że ośrodki seksualne w mózgu zaczynają działać mniej wydajnie. To prowadzi do tego, że popęd płciowy mężczyzny jest zdecydowanie mniejszy. Lupulina przyczynia się również do obniżenia ciśnienia krwi oraz ma właściwości nasenne. Osoby, które często sięgają po złocisty trunek, rzadko mają ochotę na seks.

Czym skutkuje uprawianie seksu po alkoholu?

Uprawianie seksu po alkoholu wielu osobom wydaje się rewelacyjnym pomysłem. Jesteśmy przecież wtedy odważniejsi oraz zrelaksowani. Nie mamy już żadnych zahamowań. W początkowej fazie działania alkoholu naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, dzięki czemu mężczyzna nie ma trudności z uzyskaniem wzwodu. Stan upojenia alkoholowego sprzyja podejmowaniu nieodpowiedzialnych decyzji. Uprawianie seksu w tym stanie może spowodować, że zarazimy się chorobą przenoszoną drogą płciową, zdradzimy swoją partnerkę czy w długotrwałej perspektywie nabawimy się impotencji.