Czy marihuana źle działa na erekcję? Obalamy mity!

Wpływ marihuany na potencję to temat rzeka. W dzisiejszych czasach nie brakuje zarówno zwolenników jak i przeciwników stosowania zioła. Niektórzy uważają, że dzięki marihuanie można bardzo mocno zwiększyć swoją sprawność seksualną. Czy w tego typu wypowiedziach jest odrobina prawdy? Jaki w rzeczywistości jest wpływ marihuany na męską potencję? Na wszystkie te pytania udzielamy odpowiedzi w niniejszym artykule. 

Marihuana – popularny, nielegalny środek odurzający

Marihuana to środek odurzający cieszący się na całym świecie sporą popularnością. Jego zwolennicy w naszym kraju powinni jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w Polsce stosowanie marihuany jest niezgodne z przepisami prawa. Oczywiście, są kraje takie jak Holandia, w których można ją wypróbować całkowicie legalnie. Niektórzy zwolennicy marihuany sądzą, że jest to zdecydowanie najlepszy środek odurzający, gdyż nie wywołuje on żadnych negatywnych konsekwencji zdrowotnych dla ludzkiego organizmu. Czy rzeczywiście jest to prawda?

Specjaliści od seksu mają nieco inne zdanie. Wielu z nich wskazuje, że ciągłe palenie wyrobów z marihuany może sprawić, że mężczyznę prędzej czy później dotkną bardzo nieprzyjemne problemy z potencją. Statystyki wskazują, że rzeczywiście – problemy z potencją bardzo często dotykają tych panów, którzy stosowali marihuanę w sposób dość częsty. Z tego względu każdy, kto zastanawia się nad zastosowaniem marihuany, powinien wiedzieć o tym, że nie pozostaje to bez wpływu na ludzki organizm. Warto o tym pamiętać, aby później nie borykać się z wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Czy marihuana zawsze negatywnie wpływa na męską erekcję?

Tak naprawdę pomiędzy naukowcami w dalszym ciągu nie ma porozumienia co do tego, jaki jest rzeczywisty wpływ marihuany na męską potencję. Nie zawsze jest tak, że każdy mężczyzna palący “zioło”, od razu nabawi się zaburzeń wzwodu. W przypadku, gdy marihuana jest stosowana w sposób nieregularny, może oddziaływać nawet w sposób pozytywny – rozluźnia organizm, dzięki czemu mężczyzna może przestać zamartwiać się swoimi problemami, a skupić się na tym, by uprawiać seks ze swoją partnerką. Marihuana może pomóc osiągnąć wzwód zwłaszcza wtedy, gdy mężczyzna zmaga się z wieloma problemami psychologicznymi. W takich sytuacjach często okazuje się, że dzięki marihuanie można osiągnąć wzwód, co wcześniej było całkowicie niemożliwe. Oczywiście, marihuana nie zawsze wpłynie na zestresowanego mężczyznę w ten sam sposób.

Palenie marihuany przez specjalistów nie jest uważane za dobry środek do zwalczania zaburzeń erekcji. Może przecież okazać się, że mężczyzna bez marihuany w ogóle nie będzie w stanie uprawiać seksu. To z kolei doprowadzi tak naprawdę do spotęgowania intymnych problemów.

Problemy z potencją spowodowane przez nadużywanie marihuany – jak sobie z nimi poradzić?

Wielu mężczyzn, którzy już od jakiegoś czasu palą marihuanę, w ogóle nie potrafią wyobrazić sobie rezygnacji z tego środka odurzającego. Nie docierają do nich nawet informacje mówiące o tym, iż marihuana ma bardzo negatywny wpływ na zdolność do uzyskiwania i utrzymywania wzwodu. Ci panowie, którzy nie chcą rezygnować z zażywania marihuany a jednocześnie mają problem niskiego wzwodu, powinni koniecznie zdecydować się na zakup specjalnych tabletek na potencję. Dzięki nim można zapanować nad swoją sferą seksualności i cieszyć się prawidłowym wzwodem zawsze wtedy, gdy tego potrzebujemy.

Najpopularniejsze tabletki na potencję to Kamagra i ViagraSą one oparte na przebadanym klinicznie składniku aktywnym o nazwie sildenafil. Dzięki niemu mężczyzna jest w stanie osiągnąć wzwód już po około 30 minutach od spożycia jednej tabletki. Jeżeli ktoś boryka się z problemami ze wzwodem z powodu nadużywania marihuany, powinien jak najszybciej udać się do lekarza oraz rozpocząć kurację Viagrą lub Kamagrą. W ten sposób w szybki i całkowicie bezbolesny sposób odzyska utraconą sprawność seksualną oraz będzie miał szansę na uporanie się z tym bardzo ciężkim do wyleczenia nałogiem.